Má naša dvojročná dcérka iba ploché nohy?

Zodpovedané
4. apr 2020

Dobrý deň,

naša dcérka bude mať tento mesiac dva roky a stále sama nechodí. Všade, kde sa dá držať, tak tam chodí sama. Pani doktorka vravela že je všetko v poriadku. Vraj nevidí na nej nič zlé. Len nožičky má ploché.

Čo nám odporúčate?

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

z fotiek vidno výrazné valgózne postavenie obidvoch piet (akoby do X), čo naznačuje výrazné pozdĺžne plochonožie (javí sa z fotky).

Nemusí sa jednak iba o "klasické" plochonožie, ale aj o anatomickú odchýlku kostí nohy. Pri tomto náleze určite treba ortopedické vyšetrenie.

Chodiť by už v tomto veku tiež mala, je možné, že chôdza je nefunkčná vzhľadom aj k tomuto nálezu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas