Má výmena cumlíkov fliaš z čísla 1 na číslo 2 zdravotné opodstatnenie?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

naše dieťa má 3,5 mesiaca a keď mu dávame veľkosť č 2, tak mu zabieha mliečko. Je dojčené a dokrmované. Vyhovuje mu č 1. Chystáme sa aj na výmenu fľašiek (po 3 mesiacoch).

Môžeme ponechať cumlík číslo 1 alebo zakúpiť už číslo 2?

Má výmena cumlíkov fliaš z čísla 1 na číslo 2 zdravotné opodstatnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nechajte pokojne číslo, ktoré mu vyhovuje.

Teoreticky, keď má dieťa zuby, tak už treba ortodontické cumle. Ale reálne nakoľko z fľaše pije 10 minút a koniec, tak by som tomu neprikladala nejaký veľký význam ( z hľadiska možnosti pokazenia zhryzu, chrupu, či vývinu reči).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas