Má význam odobrať krv u dcéry na stanovenie protilátok?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

dojčím 1,5 ročnú dcéru a som zaočkovaná tromi dávkami Pfizeru.

Má význam odobrať krv u dcéry na stanovenie protilátok?

Prenášajú sa vždy aj do mlieka?

Ochránia dieťa pred infekciou alebo iba pred záväzným priebehom?

Ak som prekonala Covid-19 asymptomaticky, dá sa to nejak odlíšiť od protilátok dojčením?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemá to význam u Vás ani u dcérky, lebo stále nie sú určené žiadne protektívne hladiny, ktoré by výsledok nejakým spôsobom vedeli ozrejmiť.

Do mlieka (najmä počas prvých 6 mesiacov) protilátky idú. Štúdie však nie sú uzavreté a nie sú jednoznačné výstupy ako veľmi chránia dieťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas