Mám 16 rokov a cítim sa depresívne a úzkostlivo. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 16 rokov a už asi 3 dni sa cítim depresívne/úzkostlivo po cca 15tej. Nič ma nebaví tak ako predtým. Včera to bolo také zlé, že som si dal Pregabalin, aby som to zvládol.

Som hypochonder. Donedávna som sa bál, že mám pulmonárnu embóliu. Cítim aj zhoršené dýchanie, stres. Myslím si, že problémom je aj úzkosť. Nie som si však istý.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

lieky svojvoľne bez ordinácie brať určite nie je vhodné.

V tomto prípade je určite na mieste vyšetrenie psychiatrom, môže odporučiť a predpísať lieky, ktoré pocity úzkosti znížia. Nie je to hanba ani to nie je nič, čo by sa nedalo riešiť.

Treba sa na problém pozrieť s odborníkom a vyriešiť ho k spokojnosti. Všetko sa dá vyriešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas