Mám 16 rokov a mám bolesti žalúdka, pocit na zvracanie a bolesť krížov. Čo mi je?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

mám 16 rokov a potrebujem poradiť. Teraz mám zapálené hrdlo a maródim. Pani doktorka mi nedala antibiotiká, iba tabletky na vykašľavanie hlienu.

Od pondelka rána, keď sa zobudím, tak ma bolí žalúdok a napne ma. Potom to zmizne a celý deň ma potom pobolieva úplný spodok podbruška. Horšia je bolesť v krížoch.

Občas ma pobolieva pod pravým rebrom. Menštruáciu nemám ešte úplne pravidelnú, ale vždy sa dostaví so všetkým čo k nej patrí. Sex som ešte nemala. Partner sa mi spravil na brucho, nič viac. To bolo ešte v auguste a odvtedy som mala normálne menzes.

Pred dvoma týždňami som trpela podobnou bolesťou brucha, ale to po týždni prešlo. Jedno ráno som zvracala a odvtedy nič také. Ale to ma bolelo celé brucho. Žalúdočné problémy síce môžu byť ešte spôsobené tým, že som celiatička.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa bojíš, že si tehotná, neboj sa. Z toho, že ste s partnerom nemali sex a on vyvrcholil "iba" na brucho, tak to určite znemožňuje otehotnenie.

Bolesť v krížoch by mohla znamenať močovú infekciu. Bol by dobrý odber stredného prúdu moču a vyšetrenie v laboratóriu.

Problémy, ktoré opisuješ bývajú prítomné aj pri Helicobacterovej infekcii (Helicobacter pylori) - to sa zisťuje vzorkou stolice cestou obvodnej lekárky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas