Mám dať dcéru po chorobách zaočkovať?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

dcéra má 2 roky 3 mesiace a ešte stále nie je očkovaná MMR vakcínou. Neustále sa to odkladá, pretože 2x prekonala Covid-19 a pediatrička po ňom chcela počkať aspoň 4 týždne. Medzitým mala APEC syndróm a trvalo zhruba 6 týždňov, kým sa jej úplne nestratil výsyp. Teraz chodí do škôlky 3x v týždni.

Mám ju nechať zaočkovať?

Ako dlho by mala byť doma, izolovaná od kolektívu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí byť izolovaná od kolektívu viac ako deň očkovania. Aj to iba preto, aby bola v pokoji, vo svojom prostredí a pohode.

Určite ju dajte očkovať hneď ako to je možné vzhľadom k aktuálnemu zdravotnému stavu. Odporúčam hneď aj vakcínu proti kiahňam Varivax.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas