Mám dcérke dávať Fenistil kvapky, keď má nádchu a opuchnuté ucho?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

naša pani doktorka malej predpisuje vždy Fenistil kvapky, keď má nádchu. Aktuálne mala virózu s teplotami do 39,5°C. Po dvoch dňoch jej opuchlo ľavé stehno a líce. Deň na to sa vysypala, ale vždy len po jedle. Nič nové sme nepridali do jedálnička. Vysyp ustúpil do niekoľko minút. Deň na to začala hnačkovať a v ten deň jej opuchlo ucho. CRP aj moč boli OK.

Našiel sa však zápal toho uška a nasadili sa kvapky - kortimosteroidy. Ku kvapkám nám predpísala aj Fenistyl kvapky 10-0-10. Mne tieto kvapky evokujú antihistaminikum a nerada by som jej ich dávala, keď nemá alergiu.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri bežnej nádche nemá Fenistil opodstatnenie. V tomto prípade mi to príde ako skúška, či nejde aj o alergickú reackiu, nakoľko boli prítomné aj kožné prejavy a opuchy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas