Mám ísť s dcérou znova k lekárovi?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

moja 5-ročná dcéra ochorela pred 12 dňami na chrípku a mala asi 5 dní aj teploty. Tie odzneli a zostala jej zadná nádcha, vlhký kašeľ a trochu zapálené hrdlo.

V piatok nás pediater odbil s tým, že jej predpísal zelený Trifed a kašeľ nemá priestor riešiť. Vraj má akútnejšie prípady. To chápem, ale dcérin stav je stále rovnaký aj po ďalších 5 dňoch. Stále má červené hrdlo, nádchu aj kašeľ. Sestra u lekárky mi stále tvrdí, že táto chrípka má následky v podobe dlhodobého kašľa.

Mám s ňou znova ísť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemá horúčky, tak by som skúšala ďalej symptomaticú liečbu, inhalácie a dôslednú tolaetu nosa.

Pokiaľ kašle vlhko, tak môžete dávať niečo typu Solvolan (ale max. do 16tej). Ak dusivo a sucho, tak Tussin kvapky na potlačenie kašľa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas