Mám môj syn siedmu chorobu alebo angínu?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

syn je chorý. Dva dni mal vysoké teploty a nechce papať. Na tretí deň teploty ustúpili, ale sťažuje sa, že ho bolí hrdlo.

Má afty?

Ide o siedmu chorobu, alebo to je angína?

Ďakujem

Dobrý deň,

hrdlo je začervenalé, afty nie sú prítomné. Nakoľko je červené, tak môže bolieť. Angína je občas nesprávne označovaná iba pre bakteriálne ochorenie mandlí, ale je často aj vírusového pôvodu.

Na obrázku madle sú vidieť iba sčasti. Každopádne hrdlo je červené. Môže ísť o ochorenie horných dýchacích ciest s bolesťou, preto má problém s odmietaním jedla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas