Mám podávať dcére Nutrilon Comfort, aj keď má po ňom problémy so stolicou?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

moja mesačná dcérka papá Nutrilon Comfort. Vypije asi 90 ml, čo je podľa lekárky málo. Toto UM jej podávam 2 týždne, predtým mala Nutrilon 1.

Mlieko som jej musela zmeniť kvôli tomu, lebo bola nekľudná a nekakala. Vyprázdniť sa však nedokáže ani po zmene mlieka. Zvyčajne jej pomáham rektálnou rúrkou alebo kaká s plačom zelenú stolicu. Vraj mám počkať a ostať na tomto mlieku, lebo z neho pekne priberá a stolica sa upraví časom. Mám jej údajne stále pomáhať rektálnou rúrkou a dávať harmančekový čaj.

Je takýto postup správny?

Ďakujem

Dobrý deň,

harmančekový čaj neodporúčam. Či na mliečku ostať je otázne. Nie je totižto dobré striedať veľa druhov mliek za sebou, na druhej strane nie je ani šťastné denne používanie rektálnej rúrky.

Asi by som vyskúšala ešte 1 mliečko - úplne inej značky ako Nutrilon.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas