Mám štvormesačnej dcérke riediť umelého mlieko?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

z dôvodu protichodných odpovedí lekárov by som sa chcela informovať ohľadom riedenia umelého mlieka. Mám dcéru, ktorej pôrodná váha bola 3 200 g. Teraz má 4 mesiace a váži 7 010 g.

Jedna doktorka tvrdí, že je to ok a mliečko nemám riediť, lebo jej budu chýbať živiny. Keď ju včera zbadala druhá doktorka, tak mi povedala, aby som to zvážila. Vraj, keď jej dám potrebné množstvo odmerky a pridám trošku vody, tak bude mať viac tekutín a výživy v potrebnom množstve.

Papá 120 ml a vydrží aj 4 hodiny. Ale večer to doženie. Za 24 hodín vypije maximálne 800 ml umelého mliečka.

Aký je Váš názor?

Mám jej mlieko riediť?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

kojenec by mal prijať 120-150ml/kg telesnej hmotnosti. Keď má dcérka 7,01 kg, tak má denne prijať minimálne 840 ml. Takže má o niečo menej tekutín, ako by prijať mala.

Riedením neprijme viac energie ani živín, iba tekutín, ktoré však potrebuje. Skôr by som odporúčala pridať jedno kŕmenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas