Mám synovi podávať sirup proti kašľu aj naďalej?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

môj 11-mesačný syn mal pretrvávajúci kašeľ, horúčku a vysoké CRP. Lekárka mu predpísala Zinnat a Stoptussin. Liečbu sme ukončili minulý pondelok a sirup od kašľa doužíval v stredu. Tento týždeň začal pred 3 dňami znova ráno pokašliavať, teplotu nemá a ani soplík. Lekárka odporúčala po telefóne dávať mu opäť sirup, ale nie som si istá či je to nutné.

Mám synovi podávať sirup proti kašľu aj naďalej?

Môžem s ním ísť von na prechádzku?

Čo mu môžem podať na posilnenie imunity okrem vitamínu D?

Ďakujem

Dobrý deň,

na posilnenie imunity môžete v tomto období ešte pridať Cevitko ako vitamín C. Inak vitamín D aj do 3 rokov denne. Na prechádzku s ním môžete ísť.

Ak je kašeľ iba ráno po zobudení, skúste sa zamyslieť či nemáte v spálni suchý vzduch. Dobre vetrajte, prípadne zvlhčujte vzduch. Ak kašeľ nie je vysiľujúci a je iba ráno, tak nemusíte sirup dávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas