Mám vyradiť každé ovocie, na ktoré bude mať moja 7-mesačná dcéra reakciu?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

mojej 7-mesačnej sa dcére sa vždy pri konzumácii jablka objavia nad obidvomi uškami červené fľaky, ktoré vždy do 3 hodín aj samé zmiznú. Už sa jej to objavilo aj po hruške či banáne, ale to bolo len raz, jedine pri jablku je to pravidelné. Dávala som jej ho v rôznej forme a vždy sa jej to objaví. Pediatrička mi len povedala, aby som jej to jablko teda nedávala. Nie som si teraz istá či mám vyraďovať každé ovocie, z ktorého sa jej fľaky objavia.

Mám vyradiť každé ovocie, na ktoré bude mať moja dcéra reakciu?

Je to alergia?

Kvôli čomu sa jej tvoria tie fľaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyradiť na 2 - 3 týždne, potom skúsiť opäť. Fľaky sa môžu tvoriť ako reakcia na zložky ovocia (o vyslovene alergiu nejde).

Čím bude jej zažívací trakt vyzretejší, tým sa reakcie budú zmenšova. Následne úplne vymiznú.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas