Mám začať 5 mesačného syna prikrmovať?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

môj 5 mesačný syn je dojčený a párkrát už mal umelé mlieko. Za 7 týždňov pribral 600 g. V noci spí, ale cez deň je nespokojný a často pýta papať.

Mám mu dávať pravidelne umelé mlieko raz do dňa, alebo ho mám začať prikrmovať?

Do poradne máme ísť o dva týždne, ale vzhľadom na situáciu bude asi zrušená.

Ďakujemi

Dobrý deň,

priberanie synčeka je optimálne, takže prospieva pekne.

V podstate z tohto hľadiska nie je potrebné dávať ani umelé mliečko ani príkrmy. Ak sa Vám však zdá nespokojný, hladný, tak stačí pridať umelé mliečko.

Prikrmovať stačí začať od 6.mesiaca.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas