Mám zmeniť 5 mesačnému dieťaťu mlieko?

Zodpovedané
31. mar 2019

Dobrý deň,

mám 5 mesačné dievčatko, ktoré bolo do troch mesiacov kojené. Potom sme prešli na Nutrilon. Po nakŕmení zvracia i napriek tomu, že ju dávam odgrnúť.

Mám je dať nejaký sirup, alebo treba zmeniť mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň ,

cestou Vášho lekára je možné predpísať AR (antirefluxnú) formulu, ktorá má obsah špeciálnej prírodnej zložky - karobovú gumu (vlákninu zo svätojánskeho chleba), ktorá zahusťuje obsah žalúdka. Pomáha tak znižovať výskyt vracania. Prípadne Vám odporučí antirefluxný sirup.

Dôležité sú aj ostatné režimové opatrenia : po dojčení odgrgnutie; dieťa nehompáľať, nevyhadzovať, nedrncať; v postieľke hlava vo vyššej polohe (30 stupňové vypodloženie nôh postele v mieste, kde je hlava; pozor na plienku.

Niekedy nadvihne zadoček dieťaťa tak vysoko, že je vyššie ako hlava), dojčiť radšej častejšie a menšie dávky; prípadne doplniť deflatulenciá (Espumisan / Sab Simplex).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas