Mám zrušiť očkovanie?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

syn má naplánované očkovanie proti ovčím kiahňam na 8.7.2022 (pediatrička nemala žiaden voľný termín v júni a nie sú dostupné vakcíny).

V piatok 24.6.2022 bol naposledy so spolužiakom v škôlke, ktorý sa v nedeľu vysypal. Keďže nie je dostupná vakcína, nemôžem ho dať urgentné zaočkovať v pondelok.

Je opodstatnené zrušiť plánované očkovanie v júli, keďže to bude počas prebiehajúcej inkubačnej doby, alebo ho mám dať zaočkovať aj napriek kontaktu?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je dilema. Ja by som takéto dieťatko nezaočkovala v možnej inkubačnej dobe, ale by som oddialila očkovanie o ďalšie 2 týždne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas