Máme ísť k doktorke, keď sú deti zahlienené?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

môj štvorročný syn je už dva týždne chorý. Začalo to soplíkom, potom kašeľ zo zatekajúcich soplíkov. Zakašle 2 - 3x za deň, inak je ok. Kašeľ je vlhký, taký prieduškový.

Ročná dcérka to chytila tiež a už týždeň kašle a je zahlienená. Ani jeden nemá teplotu, spia a papajú.

U doktorky sme neboli, ale manžel sa bol pýtať, či máme prísť. Synčeka kázala nechať tak a dcére dala Targesin kvapky a Fenistil. Ja mám tiež kašeľ a aj manžel má antibiotiká.

Máme ísť podľa Vás s deťmi na vyšetrenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ detičky nemajú teploty, pôjde o virózu, nie o bakteriálnu infekciu, takže lekár nepredpisuje antibiotiká iba liečbu symptomatickú.

Ak viete, aké lieky máte synčekovi dávať - Solvolan, morská voda, Nasivin, Fenistil, tak návšteva lekára nie je potrebná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas