Máme ísť k lekárovi, keď mal syn v noci zimnicu?

Zodpovedané
19. apr 2019

Dobrý deň,

môj štvorročný syn mal v noci zimnicu, ale teplotu nemal. Ráno trochu zvracal.

Máme ísť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

nasaďte mu diétu, a to bezlaktózovú suchú stravu, nezapíjať veľkým množstvom vody, ponúkať mu vodu (nie mlieko, kakao, kola!!).

Po vracaní 2 hodiny počkať a až potom zase ponúkať tekutiny. Na obed môžete podať aj probiotiká. Ak bude dostatočne močiť, nebude sa Vám zdať príliš spavý, alebo nebude mať veľké bolesti bruška a nezvládnuteľné teploty návšteva lekára nie je potrebná.

Môžu sa pridružiť aj riedke stolice, vtedy je potrebná aj Smecta/Tasectan a dostatočný príjem tekutín. Dôležité je teda najmä sledovať stav hydratácie synčeka.

Bezlaktózovú diétu dodržovať aspoň týždeň. Žalúdok zaťažovať iba postupne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas