Mohla sa dcéra nakaziť mrlami od psíka?

Zodpovedané
18. júl 2019

Dobrý deň,

moja dcéra mala mrle. Teraz ich už nemá, užíva tabletky.

Mohla sa nakaziť mrlami od psa?

Aké vyšetrenia by mala podstúpiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie je možná nákaza od psíka.

Mrľa je čisto ľudský parazit. Najpravdepodobnejšie sa nakazila od iného dieťaťa.

Liečba je Vermox tbl., ktorú je nutné zopakovať o 3 týždne, vhodné sú dôkladné režimové opatrenia počas tohto obdobia - denne meniť pyžamko, samozrejme nohavičky, uterák a určite minimálne každý týždeň posteľnú bielizeň - dobre vyprať a vyžehliť, dbať na prísnu hygienu po stolici.

Vyšetrenie v podstate nie sú potrebné. Ak ste videli mrľu na vlastné oči, tak je vyšetrenie stolice zbytočné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas