Mohla sa ročná dcérka nakaziť druhýkrát za sebou Covidom-19?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

ročná dcéra bola pozitívna na Covid-19 dňa 15.8.2022. Vyzdravela sa, ale pred pár dňami sme zistili, že je pozitívny muž a dnes 28.8.2022 začala mať dcérka znova teploty.

Je možné, že sa znova nakazila?

Je to veľmi nebezpečné?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň

možné to je, aj keď nie také časté.

Liečba rovnako ako pri prvom nakazení sa - symptomatická. Covidové teploty zvyknú byť odolnejšie, takže dávkovať lieky podľa hmotnosti. A to pri Nurofene 10mg/kg na dávku (maximálne 3x denne), pri Paralene 15mg/kg na dávku (maximálne 4x denne).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas