Mohla som dcére ublížiť, keď som jej čistila uši vatovou tyčinkou pre dospelých?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

po kúpaní som 1,5-ročnej dcérke čistila ušká. Raz za čas použijem detskú tyčinku, tentoraz som jej ich čistila klasickou vatovou pre dospelých. Vošla som jej tyčinkou jemne do uška, samozrejme nie hlboko, ale dcérka spustila hrozný plač.

Mohla som jej nejako ublížiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ublížili ste asi iba tak chíľkovo, že ju to zabolelo. Možno sa mykla a vy ste zašli trošku hlbšie ako bolo potrebné - práve preto sa vôbec takéto čistenie neodporúča. Stačí čistiť "čo vyteká" - teda iba plienkou či uterákom v okolí vchodu do uška.

Ak by išlo o vážnejšie ublíženie, bola by prítomná krv a dcérka by mala problém so sluchom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas