Mohli antibiotiká Cefzil nezabrať pri hnisanej angíne?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

trojročný synček užíva Cefzil, lebo má hnisavú angínu. Už ich využíval a znova dostal horúčku.

Užíval ich od pondelka to už bol bez horúčok. Horúčku dostal v nedeľu.

Mohli antibiotiká nezabrať?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohli. Ak nebol robený výter s citlivosťou, tak sa nedá povedať že baktéria je na 100% citlivá na danú baktériu (teda ju schopnú usmrtiť). Prípadne, ani nemuselo ísť o angínu z dôvodu baktérie, ale vírusu (napr. infekčnej mononukleózy). To však bez vyšetrenia dieťaťa a prípadných pomocných vyšetrení (CRP, výter hrdla) nevieme určiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas