Mohol sa 7 ročnému synovi vrátiť reflux?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

môj 7 ročný synček sa asi raz do týždňa sťažuje, že sa mu vráti "grcka"do hrdielka. Zvykne sa mu to stávať aj vtedy, keď sa smeje a začne sa mu čkať.

Do 1. roka mával reflux, ktorý sa vytratil po prechode na tuhú stravu.

Mohol sa mu vrátiť reflux?

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno mohol. Reflux mávajú aj školáci, aj pubertiaci, aj dospelí ľudia.

Odsledujte si po akých jedlách (píšte si aspoň 2 týždne denný jedálniček a epizódy refluxu si tak dáte lepšie do súvisu).

S týmto choďte obvodnému lekárovi, ktorý Vám buď sám niečo predpíše, alebo Vás odošle na špecializované vyšetrenie (gastro, sono).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas