Mohol sa syn stihnúť nakaziť ovčími kiahňami?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

som v 12. týždni tehotenstva a dnes som sa dozvedela, že sa v škôlke môjho syna vyskytol prvý prípad kiahni. A zároveň sa práve dnes u neho objavil výsyp, má na tele viac vyrážok. Syn bol naposledy v škôlke minulý štvrtok, potom ochorel a ostal doma. Mám obavy, nakoľko ja som kiahne v detstve neprekonala.

Mohol sa syn stihnúť nakaziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa, ktoré je infekčné, tak sa do 2 dní vyhádže. Ak teda mal kontakt s dieťaťom, ktoré sa do 2 dní vyhádzalo, tak je možné, že sa nakazil aj on.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas