Môj 5-mesačný syn po príkrmoch plače. Máme prestať v prikrmovaní?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

môj syn dovŕši 28. novembra piaty mesiac. Je narodený v 35. týždni + 5 dní, avšak podľa našej pediatričky jeho psychomotorický a neurologický vývin zodpovedá dieťaťu narodenému v termíne.

Pred 5 dňami som sa rozhodla, že začnem synovi podávať príkrmy - najskôr mrkvu, potom zemiak. Každý deň asi 20 minút po tom ako zje zeleninu, tak začne plakať. Zrejme ho bolí bruško.

Mám so zeleninovým príkrmom pokračovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aký je to plač, koľko trvá a čo pomôže, aby sa utíšil. Preto sa neviem k veci vyjadriť.

Čo je však pravda, že môžete prikrmovanie ešte odložiť do ukončeného 6. mesiaca. Dlhšie však už nie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas