Môže 5-mesačné dieťa jesť kurací vývar?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

môj syn má 5-mesiacov a chcela by som mu spestriť jedálniček.

Môžem mu dať jesť kurací vývar?

Ďakujem

Dobrý deň,

kurací vývar nemá pre dieťa v tomto veku žiadny extra nutričný význam. Má jesť zeleninovo-mäsový príkrm.

Prípadne mať desiatu. Zatiaľ spestrovať nie je potrebné nič. Zaraďujete všetky možné nové potraviny, ktoré robia jedálniček postupne pestrejším a pestrejším. Dieťa navyše v tomto veku skôr ochutnáva a gro stále tvorí mliečna zložka stravy.

Vývar ako taký - bez soli - dieťa jesť môže aj pred rokom, ale neobsahuje mäso, zeleninu. Je to iba vývar a nie je teda nutrične taký plnohodonotný pre dieťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas