Môže 6-mesačné dieťa jesť biely jogurt?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

moja 6-mesačná dcérka papá príkrmy od 4 mesiacov. Už má zaradené v jedálničku aj mäso, lepok, ovocie a kaše. Nikdy nemala veľmi rada mlieko, ale odkedy sme začali prikrmovať, tak počas dňa nevypije viac ako 60 ml UM na jednu dávku. UM vypije iba v noci 2x 130 ml.

Je to na jej vek málo vypitého mlieka?

Môžem jej zaradiť do jedálnička biely jogurt?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku by mala prijať aspoň 500 ml mlieka denne. Na jogurt je ešte trošku skoro. Radšej robte kašu z mlieka a jogurt cca za jeden - dva mesiace.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas