Môže 9 mesačné dieťa prechádzať na jeden spánok?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom spánku 9 mesačnej dcéry. Sú dni, kedy sa jej nechce spať a nedarí sa mi ju uspať. Je hore aj 6 hodín vkuse.

Je to v poriadku?

Nemá to vplyv na jej zdravý vývin?

Môže prechádzať na jeden spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to pomerne skoro, ale mala som už dieťa, ktoré na 1 spánok prešlo v 8. mesiacoch.

Pokiaľ je dieťatko spokojné, nie je uplakané, predráždené, tak je to v poriadku. Má proste nižšiu spánkovú potrebu.

Otázne je napríklad ako riešite aj fyzické aktivity. Určite je teraz viac vnútri (asi začína loziť a to v zime nie je ideálne po vonku), kde sa svieti. Skúste menej svietiť lampami, viac nechávať denné svetlo a tráviť dostatok času vonku na dennom svetle.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas