Môže aktivita spôsobovať zvýšenie teploty?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcérka mala viackrát po aktivite vonku zvýšenú teplotu.

Ráno vstáva o 6:30 a v škôlke nespí. Príde domov a všetko je ok. O 18tej ideme venčiť psa, dcérka sa naháňa a spotí sa. Prídeme domov a je unavená. Zmeriam teplotu a má ju medzi 37 - 37,5°C. O hodinu ide spať a už je bez teploty.

Môže aktivita spôsobovať zvýšenie teploty?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako meriate teplotu? Ak čelovým teplomerom, tak môže byť prítomná vyššia teplota kvôli aktivite.

Okrem toho okolo 18tej je najvyššia telesná teplota dňa - líši sa ránu aj o 0,5°Cplus. Takže môže byť, že meriate presne v tom období, kedy je takéto ľahké zvýšenie normálne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas