Môže byť 5-ročná dcéra očkovaná povinnou vakcínou, ak mala v nose Streptococcus pneumoniae?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania dieťaťa po chorobe.

Môže byť 5-ročná dcéra očkovaná povinnou vakcínou, ak mala v nose Streptococcus pneumoniae?

Naša doktorka vraví, že ak nemá ťažkosti, tak netreba liečbu. V apríli prekonala zápal stredného ucha a odvtedy mala výter pozitívny na Streptococcus pneumoniae.

Ďakujem

Dobrý deň,

zdieľam názor ako Vaša pani doktorka. Ak nemá aktuálne ťažkosti, tak pokojne môže byť očkovaná.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas