Môže byť dojčená dcérka očkovaná Rotarixom, keď ja budem mať podanú tretiu dávku očkovania proti Covid-19?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

9 týždnová dcérka sa má v pondelok očkovať Rotarixom. Ide o perorálne podanie. Ja by som chcela ísť v sobotu na 3. dávku Pfizer. Dcérka je plne dojčená.

Nebude to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to žiaden problém v žiadnom ohľade. Nie je problém ani v súbežnom podaní v 1 deň. Akurát sa súbežné očkovanie neodporúča z praktického hľadiska. Reakcie môže mať aj mama aj dieťa a kto sa oň postará, keď bude mama ubolená a v horúčke? Inak je to plne bezpečné.

Pri očkovaní Rotarixom pozor týždeň po očkovaní na manipuláciu so stolicou - dôsledná hygiena!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas