Môže byť horúčka na perách reakciou na MMR očkovanie?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

dnes sme 11. deň od očkovania. Ráno sa synček zobudil s červenými fľakmi na hrudi, chrbáte, na rukách, za ušami + horúčka na perách.

Je to výsyp po očkovaní alebo nejaká alergia?

Synček je atopik.

Ak je to reakcia, tak ako rýchlo by to malo ustúpiť?

Ako sa o takýto výsyp starať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neviem, čo je to horúčka na perách? Výsyp môže byť ako reakcia na očkovanie.

U atopikov je bežné, že očkovanie (rovnako tak ochorenia) zhoršia nález na koži. Kúpajte v hypermangáne, kožu krémujte a prípadne ak doma máte nasaďte prechodne antihistaminiká. Ak by sa nález zhoršoval, kontaktujte pediatra.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas