Môže byť Vigantol príčina tvrdej stolice?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

mám 9 mesačného syna a už asi od cca 4-5 mesiaca má problém s tvrdou stolicou. Skúšala som všetko možné. Vločky mu ešte horšie spravili, jablko/jablková šťava - nepomohlo.

Odvar zo sušených sliviek prvý krát pomohol a ďalej už nie. Vylúčila som z jedálnička veľa potravín, čo mi je ľúto. Pije ako tak. Veľmi nechce, ale stále sa mi podarí do neho niečo dostať. Niekedy viac, niekedy menej. Už sme zmenili aj mlieko z Babylove na Hipp Combiotik 2.

Keď som prestala úplne kojiť, tak začal mať tieto problémy. Poslednú dobu kaká najskôr také malé bobky a v nich má trošku krv a za tým ide stolica.

Môže byť Vigantol príčina tvrdej stolice?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, nemám teda tú skúsenosť, že by Vigantol spôsoboval niečo takéto. Ale v spc (príbalový leták) sa píše, že môže spôsobovať zápchu. Môžete skúsiť vymeniť za Devit (tam som nenašla tento nežiadúci účinok).

Problém bude ale podľa mňa skôr v pití. Dieťa v tomto veku už môže vypiť 900 ml tekutín - ráta sa 100 ml na kilogram hmotnosti - takže rátam, že má 9 kíl.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas