Môže byť zelený hustý hlien dôsledkom očkovania?

Zodpovedané
13. jún 2019

Dobrý deň,

sme po očkovaní MMR a dieťa má zelený hustý hlien. Teplotu nemá. Pred očkovaním lekár dieťa kontroloval a bolo v poriadku.

Môže byť zelený hustý hlien dôsledkom očkovania?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

akútna infekcia horných dýchacích ciest môže byť nežiadúci účinok očkovania MMR.

Zelený hustý hlien po očkovaní nie je však častým prejavom po očkovaní. Môže ísť aj o nejaké ochorenie, ktoré sa prejavilo v tomto období.

Každopádne ani zelený hustý hlien nie je kontraindikáciou pre očkovanie, takže je všetko v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas