Môže detská lekárka v období koronavírusu pozvať 8 ročného syna na preventívne vyšetrenie?

Zodpovedané
11. mar 2020

Dobrý deň,

v týchto dňoch sme dostali správy od ministerstva zdravotníctva o opatreniach ohľadom koronavírusu. A to hlavne nechodiť k lekárov,i ak to nie je nutné.

Môže detská lekárka v období, keď sa zatvárajú školy pozvať 8 ročného syna na preventívne vyšetrenie?

Syn nebýva často chorý. Vo februári mali viacerí z jeho školy zápal stredného ucha a aj on. Pred tým pred rokom bral antibiotiká na angínu.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môcť môže.

Zavolajte k lekárke, či má na vtedy plánované iba prehliadky a teda syn nebude v kontakte s inými chorými osobami v ambulancii, prípadne si dohodnite odklad preventívnej prehliadky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas