Môže dieťa grckať viac z AR mlieka ako z obyčajného?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má reflux, ale na vyšetrenie sme ešte neboli. Objednaní sme na koniec novembra. Keďže som mala prvého syna s refluxom, tak si to viem porovnať.

Dcérke sme kúpili AR mlieko, lenže ona z neho grcká ešte viac ako z obyčajného. Stále sa zlostí. Mlieko sa jej vracia do úst a do nosa. Málo spí, máva podložený matrac. Odgrgne si a potom ju 30 minút držím na ramene.

Ako jej môžem pomôcť?

Môže dieťa grckať viac z AR mlieka ako z obyčajného?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

z AR mlieka by viac grckať nemala, sama viete, že je to mliečko proti grckaniu. Vyšetrenie v podstate nie je ani také potrebné. Podľa toho, čo píšete o reflux ide a mliečko je zvolené správne.

Neviem aké dávate množstvo, ale uberte z neho 20 ml na dávku a dávajte radšej po kratšom čase - to býva problém, že žalúdok sa príliš zaplní (nie je na to ešte pripravený).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas