Môže granulóm robiť dieťaťu v budúcnosti problémy?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

3-mesačný syn má granulóm v pupku. Pediatrička mu ho 2x lapisovala. Bola som s ním na chirurgii (na vlastnú žiadosť) a povedali mi, že nech ešte raz aplikuje doktorka lapis. A ak neodpadne, tak mu ho odstránia.

Po lapise sa zmenšil ale stále ho tam má. Pediatrička mi povedala, že ona by ten granulóm neriešila, že ho necháme zväzivovatieť.

Aký je Váš názor?

Je dobré nechať granulóm a neriešiť ho?

Môže granulóm v budúcnosti robiť problémy?

Na chirurgii mi doktorka tvrdila, že granulóm môže byť spojený s črevom.

Ďakujem

Dobrý deň

pokiaľ nie je prítomná komunikácia s črevom, lapisovanie by malo postačiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas