Môže ísť o siedmu chorobu?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

od začiatku septembra sa mojej 21-mesačnej krstnej dcére začala objavovať žihľavka na nohách. Pediater ju naslepo preliečil Vermoxom (zatiaľ mala len prvé tri tablety) a 3x denne užíva kvapky Fenistil.

Žihľavka sa už neobjavuje, ale objavili sa jej iné vyrážky. Pediater podľa fotiek diagnostikoval siedmu chorobu. Avšak dcéra nemala žiadne teploty, ani nemá výsyp okolo a v ústach. Taktiež nemá vyhádzané ani chodidlá. Dlaň má takúto červenú a už asi 10 dní ju svrbí. Na rúčke okolo prstov sa jej vyhadzujú podobné vyrážky ako na kolene. Máme v rodine novorodenca, a tak neviem či je to infekčné, či sa teda môžeme stretávať.

Môže ísť naozaj o siedmu chorobu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to úlne typický obraz siedmej choroby (hoci v ústach byť vyrážky nemusia vždy), ale určite by som ju od novorodenca izolovala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas