Môže ísť u 5-ročného dievčatka o rastové bolesti?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

dcérka aktuálne užíva antibiotiká, keďže má angínu. Už druhý deň sa sťažuje, že ju bolia nôžky v zhybe za kolenom na obidvoch stranách. Vraj ju to nebolí veľmi, ale sem-tam to spomenie. V noci sa nesťažuje, teplotu nemá a nemá tam ani žiadny opuch.

Môže ísť o rastové bolesti?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o prejav ochorenia - je to pomerne typické. Dávajte Nurofen od bolesti pri sťažovaní sa (asi by som konzultovala s lekárkou, neviem presne aké má lieky nasadené).

Rastové bolesti sú typickejšie v noci a nad ránom, ale môže ísť teoreticky aj o ne. Skôr by som sa ale priklonila k bolesti pri ochorení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas