Môže liečbu DulcoSoftom podstúpiť aj 6 mesačný syn, ktorý má problém s vyprázdňovaním?

Zodpovedané
23. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 6 mesačného syna. Od narodenia má problém s vyprázdňovaním. Pokiaľ pil iba materské mlieko, neriešila som to ani ja a ani lekárka.

Od 5 mesiacov má zeleninový príkrm na obed. Nezje veľa, asi tak 20 - 30 g. Stolicu má raz za 8 - 9 dní, pričom tie posledné dni už je veľmi nespokojný a plače. Do príkrmu mu dávam aj olej a ponúkam vodu počas dňa. Vypije okolo 100 ml denne.

Bola mu odporúčaná liečba Dulcosoftom po dobu dvoch mesiacov vkuse. V letáku je ale uvedené, že je pre deti od 2 rokov.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň

prípravok, ktorý Vám bol odporučený je podľa príbalového letáku od 2 rokov, ale obsahuje rovnakú látku ako Forlax, ktorý je od 6.mesiacov.

Skúste si teda kúpiť ten. Dáva sa 1 vrecúško denne napoly - 1/2 ráno a 1/2 večer.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas