Môže mať 12 ročné dieťa šiestu chorobu?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý deň,

dcérka má 12 rokov a tri dni mala horúčky okolo 40 °C. Na tretí deň poobede horúčka zmizla, ale objavil sa jej výsyp na tele. Ide o červené nepravidelné vyrážky, ktoré dcéru nesvrbia. Trochu ju škriabe v hrdle.

Môže ísť o šiestu chorobu?

Môže sa syn od nej nakaziť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je ochorenie je skôr typické pre mladšie vekové kategórie - dojčatá. Ochorenie je nákazlivé, takže áno, môže nakaziť mladšieho synčeka.

Deti sa snažte separovať, aj keď nákaze sa zrejme nevyhnete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas