Môže mať 18-mesačná dcéra veľmi svetlú stolicu z dôvodu, že pije veľa materského mlieka?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

moja 18-mesačná dcérka je dojčená na požiadanie skoro každú hodinu. Občas má svetlejšiu žltú stolicu. Dvakrát som si dokonca všimla, že až príliš svetlú. Nevyzerá však, že by ju niečo bolelo. Papá pekne, vkuse niečo chrúme. Nie je plačlivá, vie už aj povedať, keď ju niečo bolí a na bruško sa zatiaľ nikdy nesťažovala. Moč má normálnej farby, oči nemá žlté.

Môže mať svetlejšiu stolicu dôsledkom toho, že pije toľko materského mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

pitie materského mlieka a biela stolica by nemalo spolu súvisieť. Ak však sa strieda stolica svetlá so stolicou bežnej farby, pôjde o ovplyvnenie nejakou stravou (kiwi), nie o ochorenie ktoré by bolo nutné riešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas