Môže mať 20 mesačná dcéra mykózu?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

naša 20 mesačná dcérka je už dva týždne chorá. Má kašeľ, hlieny a sopeľ. Najskôr užívala týždeň Pamycon. Žiadne zlepšenie sa neudialo. Tak začala užívať Cefzil 250 mg. Užíva ho už 4 dni a na kašeľ má Solmucol.

Zlepšenie zatiaľ veľmi nenastáva. Dnes chcela často chodiť na nočník, aj keď nič nerobila. Najskôr som si myslela, že má zápchu a bojí sa kakať. Večer pri umývaní som zistila, že má krvavé a červené prirodzenie.

Čo jej môže pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

začervenalé prirodzenie je spôsobené tým, že častejšie chodí na nočník, treba po každej potrebe dcérku umyť pod vodou, dávať v dobrej vrstve Rybaciu masť (Jecoris), alebo Sudocream.

Ak napriek tomu bude začervenanie pretrvávať aj zajtra, tak potom treba kúpiť a dávať Canesten gél.

Nakoľko má ATB, treba kúpiť aj probiotiká a dávať jej aj tie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas