Môže mať mesačný syn zelenú stolicu kvôli tomu, že ja beriem doplnky na podporu mlieka?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mesačného syna, ktorý má zelenú stolicu.

Môže to mať aj z toho, že ja beriem Senovku a Benedikt na podporu mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

zelená farba stolice môže byť spôsobená viacerými aspektami a neznamená žiadnu patológiu. Jednak stravou Vašou, pokojne aj tými prípravkami (nemám vyslovene skúsenosť ale pokojne to môže byť tak), zložením mikrobioty, postupným zrením jeho traktu atď.

Ak nemá iné problémy, tak zelená farba stolice nie je žiadny problém k riešeniu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas