Môže nemliečna ovsená alebo mliečna kaša a Nutrilon spôsobovať zápchu?

Zodpovedané
2. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 8 mesačného syna. Pokým bol len kojený, tak mal riedku stolicu. Po zavedení príkrmov sa to upravilo. Ale asi mesiac má problém s kakaním. Niekedy sa vyprázdni len každý druhý deň. Tlačí, ale nevykaká sa, alebo len málo a stolica je pomerne tvrdá. Tlačí znovu a zase len trochu a tvrdé.

Ráno je kojený, desiata ovocný príkrm, obed mäsovo-zeleninový, olovrant ovocno ovsená kša, večer mliečna kaša, pred spánkom kojenie, v noci kojenie.

Do akého veku je potrebné prevárať dojčenskú vodu?

Od akého veku môže piť dieťa prevarené kravské mlieko?

Môže nemliečna ovsená kaša alebo mliečne kaše Hipp a Nutrilon spôsobovať zápchu?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčenskú vodu nie je treba prevárať. Kravské mliečko na pitie ideálne až od 3 rokov (dovtedy umelé mliečko na pitie, kravské v strave sa po roku môže).

Ale teoreticky od roka už piť môže, len je lepšie aby pilo dieťatko mliečko umelé kvôli obsahu minerálov.

Zápchu alebo zmenu kakania spôsobujú príkrmy ako také. Skôr ako kaša to môže byť v príkrme mrkva, banán, ryža - tieto potraviny dávajte max 1x týždenne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas