Môže sa na moju žiadosť odložiť očkovanie?

Zodpovedané
23. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania.

Môže sa na moju žiadosť odložiť očkovanie?

Keďže nám naša pediatrička povedala, že sa môže očkovať aj vtedy, keď má dieťa soplíky. Ja by som radšej počkala.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

soplíky u dieťaťa nie sú dôvodom na odklad očkovania, aj keď v praxi často odkladáme.

Je to preto, lebo soplíky sú často na začiatku "teplotového" ochorenia a ak dieťatko potom dostane aj teplotu a bolo očkované, nevieme si odlíšiť, či je to na vrub očkovania, alebo na vrub nejakého začínajúceho ochorenia.

Všetko je to o komunikácii, vy Vašej lekárky musíte dôverovať. Tak ju poproste o vysvetlenie a určite nájdete spoločnú cestu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas