Môže salicylový olej spôsobiť zdravotné problémy kvôli jeho toxicite?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

na odstránenie mliečnej chrasty u mojej 1,5 mesačnej dcérky som použila salicylový olej zarobený v lekárni.

Môže jeho aplikácia spôsobiť nejaké zdravotné problémy u dcérky kvôli jeho toxicite?

U novorodencov sa vraj neodporúča.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v koncentrácii 5% je táto masť na liečbu mliečnej chrasty vyslovene určená. Väčšinou ňou trpia novorodenci, takže nie je nebezpečná a ani zakázaná pre túto vekovú skupinu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas