Môže syn podstúpiť operáciu nosných mandlí i napriek tomu, že sa mu ťažko dýcha?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

3-ročného syna čaká výber nosných mandlí. Problémom je, že už 2. mesiac veľmi zle dýcha. Absolvoval liečbu antibiotikami. Teraz už mesiac užíva Aerius sirup a Mometasone kvapky, ale vôbec sa to nezlepšuje. Nedýcha vôbec nosom, len ústami. Keď si ľahne, dusí ho, lapá po dychu a je z toho celý spotený. Počas dňa mu sem-tam tečú sople. Keď ich má vysmrkať, alebo sa ich pokúšam odsať, nič nejde. Predoperačné výsledky mal všetky v poriadku.

Môže podstúpiť operáciu aj napriek takýmto problémom s dýchaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

mal by ju podstúpiť najmä preto, že sa mu zle dýcha. Operácia by mu mala výrazne zlepšiť kvalitu života.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas