Môže to byť neuróza?

Zodpovedané
6. jan 2020

Dobrý deň,

môj štvorročný syn mal pred Vianocami črevnú virózu, ktorá trvala tri dni. Odvtedy každý deň počas dňa povie, že mu je zle. Je čiperný, veselý a chutí mu jesť. Nezvracia, ani ho nenapína.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nasaďte synčekovi probiotiká dlhodobo. V strave trošku opatrnejšie - nie čokolády, nie veľa mliečneho, racionálna strava.

Ide o dôsledok prekonanej virózy. Jednak môže mať pozväčšované uzlinky v brušku (nakoľko "bojovali" s virózou), jednak tráviaci trakt nemusí byť ešte úplne 100%.

Chce to čas a vhodné stravovanie dlhodobo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas