Môžem dať dieťa s teplotou maximálne 37,1°C do škôlky?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

moje dieťa prekonalo mononukleózu a dva týždne malo teplotu do 38°C. Od stredy má maximálne 37,1°C.

Môžem dať už dieťa do škôlky, či ešte sa tento stav považuje za teplotu?

Lekárka nám povedala, že do škôlky môže ísť vtedy, keď nebude mať 48 hodín teplotu. Iné príznaky už nemá žiadne, trošku ešte zdurené uzliny.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade prekonania mononukleózy by som bola naozaj striktná, aby bolo dieťa naozaj bez teploty.

Ide aj o to, že po tomto ochorení je jeho imunita oslabená a môže ľahšie dôjsť k infekcii (že sa nakazí či už vírusom alebo baktériou) od iného dieťaťa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas